Akyaka-Azmak Çayı

Akyaka son zamanlarda iyice meşhur olmasıyla birlikte konaklama ücretleri de bu doğrultuda artmış bir tatil yeridir. Ancak bir çok yere yakınlığı sebebiyle, ister günü birlik gelip giderek isterseniz de asıl konaklayacağınız yere giderken yol üstünde uğrayıp, tekne turu yapıp şöyle bir gezinti yapabileceğiniz bir yerdir.
Ulaşım: Ulaşım aşağıdaki haritada görüldüğü gibidir. Muğla’dan Fethiye veya Marmaris’e doğru giderken, Muğla yokuşlarını indikten sonra hemen karşınıza geliverir 🙂Tekne Gezisi ücreti kişi başı 12,5 TL (2018 Temmuz) olup çocuklar için ücret alınmamaktadır.  Tekne gezisi sahilden başlıyor.  Yaklaşık 30-40 dk sürüyor. Yemyeşil ve dibi görünen bir nehir üzerinde böyle uygun fiyata gezi yapmak bence mantıklı.. Tekne gezisi yaparken nehir içerisindeki balıkları rahatlıkla görebiliyorsunuz. Çok eğlenceli bir deneyim. Kesinlikle denemelisiniz.

Yemek yeme yeri olarak öyle restoran falan tercih etmeyin. çok fazla ücret çıkarıyorlar. Bunun yerine tekne gezisinin başladığı yerde balık ekmekçiler var. Oralarda karnınızı afiyetle doyurabilirsiniz.

İyi eğlenceler 🙂

Daha fazla fotoğraf için:

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2019: TamGitmelik.Com